Home
Rankings
Spring track performances rankings
Winter track performances rankings
Cross Country performance rankings
Meet Results
Spring Track Meet Results
Winter Track Meet Results
Cross Country Meet Results
Schedules
Spring Track 2024 Schedule
Winter Track 23-24 Schedule
Cross Country 2023 Schedule
Teams
Athlete rosters
2024 Spring Track
2023-24 Winter Track
2023 Cross Country
Conference / Team Alignments
Spring Track 2024
Winter Track 23-24
Cross Country 2023
Team Home
Academy Charter
Baldwin
Bethpage
Calhoun
Carey
Carle Place
Clarke
CSH
Division Avenue
East Meadow
East Rockaway
Elmont
Farmingdale
Floral Park
Freeport
Friends Academy
Garden City
Glen Cove
Great Neck North
Great Neck South
Hempstead
Herricks
Hewlett
Hicksville
Island Trees
Jericho
JFK Bellmore
Lawrence
Locust Valley
Long Beach
Lynbrook
MacArthur
Malverne
Manhasset HS
Massapequa
Mepham
Mineola
New Hyde Park
North Shore
Oceanside
Oyster Bay
Plainedge
Plainview Kennedy
Port Washington
Roosevelt
Roslyn
Seaford
Sewanhaka
South Side
Syosset
Uniondale
VS Central
VS North
VS South
Wantagh
West Hemp
Westbury
Wheatley
Resources
Team Performance Grids
Locations / Directions
Manage Teams
League Admin
About Section 8
About Us
Welcome!
Register or Login
Visit Us:
Search this site:
Reporting on: 7,933 meets 1,179,035 performances
1. Show school home page
2. Show meet results for this school only
County Championship Class C
Wednesday, February 8, 2023
Location:
St. Anthony's HS
Race results
Best performers
Best by grade
Team Results
Prior year compare
Team:
Boys
|
Girls
|
Combined
Event Group:
Sprints/Hurdles
Middle Distance
Distances
Field Events
Relay
View by:
Overall
|
County Class
55 M Girls Winter Track 22/23
No.
Time
Place
Race
Athlete
School
1
07.38
1
Final(Open)
Tori Daniels
VS South
2
07.46
2
Final(Open)
Ololade Olaniyan
Malverne
3
07.51
3
Final(Open)
Olivia Carden
Friends Academy
4
07.62
4
Final(Open)
Molly Meyenhofer
Plainedge
5
07.64
4
Final(Open)
Nicolette DuBose
Island Trees
6
07.65
5
Final(Open)
Kiyana Smith
Malverne
7
07.69
7
Final(Open)
Sophia DeMillio
North Shore
8
07.82
8
Final(Open)
Samiya Stanley
Academy Charter
9
07.88
9
Final(Open)
Jordyn Fevrier-Babb
Malverne
10
07.91
10
Final(Open)
Cynthia Eustache
Friends Academy
11
07.92
11
Final(Open)
Ava Abatemarco
CSH
12
07.97
12
Final(Open)
Leah Brown
Seaford
13
08.11
13
Final(Open)
Mobolaji Adenuga
Academy Charter
14
08.29
14
Final(Open)
Ashley Reyes
Friends Academy
15
08.38
15
Final(Open)
Hanna Lanham
Academy Charter
16
08.51
16
Final(Open)
Skylar Munro
Seaford
17
08.54
17
Final(Open)
Alexa Villeck
Seaford
55 HH Girls Winter Track 22/23
No.
Time
Place
Race
Athlete
School
1
08.63
1
Final(Open)
Melissa Gueye
VS South
2
08.84
2
Final(Open)
Olivia Carden
Friends Academy
3
09.49
3
Final(Open)
Sanai Bassett
VS South
4
09.64
4
Final(Open)
Leah Brown
Seaford
5
09.74
4
Final(Open)
MaryEllen Steiner
Mineola
6
10.48
6
Final(Open)
Lewis Nicolette
Oyster Bay
7
10.52
7
Final(Open)
Jillian Cynar
Plainedge
8
10.80
8
Final(Open)
Gabriella Campagnoulo
Clarke
9
10.91
9
Final(Open)
Kylie Silverstein
Seaford
10
11.19
10
Final(Open)
Isabella Andrade
Lawrence
11
11.19
11
Final(Open)
Claire Baek
Clarke
12
11.22
12
Final(Open)
Cassidy Wendt
Seaford
13
11.41
13
Final(Open)
Mackenzie Gallagher
East Rockaway
14
11.47
14
Final(Open)
Michaela Quinn
Mineola
15
11.65
15
Final(Open)
Scarlett Fredrickson
Oyster Bay
300 M Girls Winter Track 22/23
No.
Time
Place
Race
Athlete
School
1
40.90
1
Final(Open)
Victoria Guerrier
West Hemp
2
41.04
2
Final(Open)
Tori Daniels
VS South
3
41.07
3
Final(Open)
Gloria Guerrier
West Hemp
4
43.02
4
Final(Open)
Megan Jasinski
CSH
5
44.28
5
Final(Open)
Sidney Lamond
North Shore
6
45.37
6
Final(Open)
Nicolette DuBose
Island Trees
7
45.80
7
Final(Open)
Cynthia Eustache
Friends Academy
8
45.99
8
Final(Open)
Jordyn Fevrier-Babb
Malverne
9
46.38
9
Final(Open)
Kayla Portes
Island Trees
10
46.99
10
Final(Open)
Molly Meyenhofer
Plainedge
11
47.09
11
Final(Open)
Samiya Stanley
Academy Charter
12
47.91
12
Final(Open)
Ryleigh Nocera
Seaford
13
48.15
13
Final(Open)
Madison DeLeon
Clarke
14
48.36
14
Final(Open)
MaryEllen Steiner
Mineola
15
48.78
15
Final(Open)
Dolapo Olaniyan
Malverne
16
49.11
16
Final(Open)
Daniella Sison
Clarke
17
50.71
17
Final(Open)
Taylor Elkin
Seaford
Contact Us
|
About Us
|
Privacy policy
|
Terms of Use
|
League Admin
|
Performance Entry
Copyright © Spondev Inc. 2024. All rights reserved.